22 Eylül 2023
yabancıdan ingilizce özel ders, İngilizce konuşma dersi

Yabancıdan İngilizce Özel Ders

Amerikalı ve İngiliz native (anadili İngilizce olan) öğretmenlerle konuşarak İngilizce öğren. Yabancıdan İngilizce özel ders alabileceğin gibi Youtube’daki ders videolarını da izleyebilirsin. Yani İngilizce öğrenmek için artık yurtdışına gitmen şart değil. Bunun için native öğretmenlerle pratik yapmak elbette daha etkili olacaktır. Zira İngilizce konuşma pratiği istiyorsan bunu en iyi ana dili İngilizce olanla yapabilirsin.

Yabancıdan İngilizce Özel Ders mi Youtube Ders Kanalları mı?

Aşağıda çok güzel Youtube İngilizce kanallarından derlediğim bazı dersleri listeledim. Umarım faydasını görürsün. Bunlar sadece ne kadar çok seçeneğin olduğunun farkına varman için. Yoksa tüm Youtube’daki tüm İngilizce ders videolarını burada paylaşacak değilim. Dünya kadar ücretsiz ders kaynağı var. Bu kadar çok ücretsiz kaynağa rağmen yabancıdan İngilizce özel ders almak bence en hızlı ilerleme yolu olacaktır. Hem konuşma hem de dinleme egzersizlerini canlı olarak biriyle yapmak ders videolarını izlemekten elbette daha çok verim sağlar. Bunu kimse inkar edemez.

Yabancıdan İngilizce özel ders almak istersen Jeremy ile yol alabilirsin. İngiliz dili edebiyatı üzerine üniversite derecesine sahip bir öğretmenden İngilizce konuşma pratiği. Yüz yüze ya da online olarak..

Jeremy Online İngilizce Özel Ders Veriyor.

yabancıdan özel ders, konuşarak ingilizce öğren, Jeremy

Jeremy ile Konuşarak İngilizce Öğren

Online olarak senin belirlediğin gün ve saatlerde İngilizce özel ders alabileceğin gibi, canlı olarak yüz yüze de ders alma imkanın var. Tercih tamamen senindir. Özellikle online İngilizce konuşma dersleri son zamanlarda çok popüler oldu. Bu yüzden gün geçtikçe yabancıdan ders almana ya da konuşma pratiği yapmana olanak sağlayan yeni bir çok platform türedi. Biraz araştırınca onlarcası ile zaten karşılaşabilirsin.

Yabancı Öğretmenden İngilizce Ders Videoları

Belki özel ders almanın yerini tutmaz ama İngilizceni geliştirmene çok katkı sağlayacak yüzlerce ders videosu var. Aşağıdaki listeden inceleyebilirsin.

1) İleri Düzey İngilizce Konuşma (Altyazılı İngiliz ve Amerikan İngilizcesi)

İşlerle ilgili bu konuşmayı dinleyerek konuşma İngilizcesi öğrenin. Dinleme pratiği yapmak, yeni kelimeler ve ifadeler öğrenmek ve önemli girdiler almak isteyen orta ve ileri düzeyde İngilizce öğrenenler içindir.

To Fluency kanalındaki bu videonun linki için tıklayın.

Bak ne diyeceğim! Yurtdışına gitmeden özel ders alır gibi yabancıdan İngilizce dinleyerek konuşma pratiğini geliştirmenin pek çok yolundan biri de artık Youtube’deki online ders videoları. Üstelik bedava. Dinleyerek ve konuşarak İngilizce öğrenmen için dil kursu resmen ayağına geliyor.

2) İngiliz ve Amerikan İngilizcesi Telaffuz Karşılaştırması

Bu videoda İngiliz ve Amerikan İngilizcesi arasındaki farklardan bahsediyorlar. karşılıklı ve neşeli bir sohbet içinde yapıyorlar bunu. Unutmayın lütfen, hangi İngilizceyi konuşacağınızı seçmek zorunda değilsiniz. Ancak İngilizce öğrenen biri olarak dünyanın her yerinden insanları anlayabilmeniz gerekir.

Linguamarina kanalındaki bu videonun sayfasına gitmek için tıkla.

Diyorum ki; İngilizce pratik yapman için yüzlerce sebebin ve kaynağın var. Üstelik bir tık ötede, parmaklarının ucunda. Yabancı öğretmenden İngilizce dersi almak gibi bir şey. Sanki her şey özel ders tadında. Bir tek öğretmenle yan yana değilsin, bu da çok önemli değil zaten.

3) İngilizce Dinleme Dersi – 640 Genel Cümle ile Soru Sorma ve Cevaplama

Boston İngilizce Merkezi’nde çok fayda göreceğin yüzlerce benzersiz İngilizce dinleme dersi var. Karşılıklı konuşma, diyalog, pratik vs ne ararsan var. Bu videoda günlük yaşamda kullanılan 640 genel soru ve cevap ile İngilizce öğrenmeye devam ediyorsun. Alışveriş, selamlaşma, yardım isteme, yol tarifi sorma , tavsiye verme gibi gündelik şeyleri pratik yapıyorsun.

İngilizce dinleme dersi videosundan maksimum fayda sağlaman için her cümleyi 2-3 kez dinledikten sonra sesi kapatıp sen tekrar et. Boston English Centre kanalındaki bu videonun sayfasına gitmek için tıkla.

4) Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Konuşma Pratiği

Bu videoda İngilizceyi konuşarak kolay öğrenmen için konuşma ve dinleme pratikleri bulacaksın. Yeni başlayanlar için temel cümle kalıpları öğreneceksin. Çok net ve anlaşılır bir İngilizce ile konuşuyorlar. Dinlerken zorlamayacaksın.

Örneğin “Nerelisin? Adın ne? Bir şeyler içmek ister misin? Yol tarifi ve konum sorma. Adresi biliyor musunuz? Akşam yemeği için ödeme yapmak, yemek siparişi vermek, işyerinde telefon görüşmesi, buluşmak için bir zaman seçmek” gibi çok gündelik cümleler ve sorular ile İngilizce konuşma pratiğini geliştireceksin.

Daily English Conversation kanalında bu dersin videosu var, oraya gitmek için tıkla.

Yabancıdan ders almak için özel ders ya da kurs şart mı? Eğer zamanın varsa ve bütçeni zorlamayacaksa bire-bir İngilizce dersi almak elbette çok işe yarıyor. Peki olmazsa olmaz mı? Olur elbette. Sen de aktif olmak şartıyla Youtube’daki konuşma pratikleri uygularsan neden olmasın.

5) İngilizce Konuşma Pratiği İle 90 Dakikada Temel Cümleleri Öğren

Konuşma pratiğini geliştirmen için tam 467 cümle ile egzersiz yapma imkanı sunuyor. Yaklaşın 90 dakika boyunca temel İngilizce cümleleri dinleyerek hem dinleme hem de konuşma becerini ileri taşıyacaksın.

Yukardaki videoda dikkat ettiysen çok güzel bir şey var: Karşılıklı konuşma cümleleri art arda iki kez tekrar ediyor. Sen fazladan 1 kez daha dinle. Sonra sesi kapatarak konuşan sen ol. Bir taşla iki kuş, hem dinleme hem konuşma pratiği, ne harika bir şey.
Practice Makes Fluent – Lifelong Learning kanalında bu videonun sayfası var gitmek için tıkla.

6) Kate ile Karşılıklı Konuşarak İngilizce Pratik Yap

On numara bir ders videosu olmuş. Kate ile karşılıklı konuşur, yabancıdan İngilizce özel ders alır gibi hissedeceksin. Çünkü burada sohbeti öğretmen ile birlikte sen yapıyorsun. Bir öğretmen konuşuyor bir sen.. Kate cümlesini bitirdikten sonra senin konuşma cümleni karşına getiriyor. Sen den ona yanıt veriyorsun. En iyisi videoyu hemen izlemeye başla ne dediğimi daha iyi anlarsın.

Gerçekten de en iyi derslerden biri bence bu. Yabancıdan İngilizce özel ders alıyormuş gibi olmuş. Dersi dinlerken sen de aktif oluyorsun. English Lessons with Kate sayfasında videonun orjinali ve daha fazlası var.

Online İngilizce konuşma dersi veren artık pek çok uygulama, kaynak site ve platform var. Günde 10, 15, 20 ve 30 dakikalık zaman dilimleri ayırarak İngilizce konuşma pratiği yapabiliyorsun. En iyisi şudur diyemem fakat sırf fiyatı uygun diye anadili İngilizce olmayan ya da aksanı kötü biri öğretmenle çalışmak da sana iyi gelmeyebilir.

7) Anadili İngilizce Olan Biriyle Hızlı İngilizce Konuşma

Bu video memleketin hakkında sorulacak soruları İngilizce cevaplama alıştırması hakkındadır. İngilizce öğrenenlerin günlük İngilizce konuşmalarında memleketleri hakkında konuşmaya hazırlıklı olmaları gerekir. Bu derste, memleketin hakkında bilgi vermek için hızlı İngilizce konuşma pratiği yapma şansın olacak. Temiz aksanlı Amerikan İngilizcesi ile pratik yapma imkanın olacak.

Bu videonun aynısını English With Kayla sayfasında bulabilirsin.

8) Kendinizden Bahsedin, İngilizce Konuşma Pratiği

Jennifer Banks ile İngilizce konuşma pratiğini daha ileri seviyeye taşıyacaksın. Doğrudan İngilizce konuşmana yardımcı olacak yeni bir yöntemle, İngilizce konuşma becerini geliştirmene çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Bu videodaki ders aşağıdaki bölümleri içeriyor:

  • En kolay kısım: Kendini tanıt.
  • Normal seviye: Kendi hakkında konuş.
  • Zor bölüm: Bir röportajda ne söylenir.

Yukarıdaki dersin videosunu Jennifer Banks sayfasında görebilirsin.

Dil öğrenmek ya da pratiğini geliştirmek için ne yurtdışına gidecek ne de kursa devam edecek kadar vaktim var diyorsan elinde iki seçeneğin kalıyor. Ya Youtube vb. yerlerdeki videolar ya da online konuşma siteleri. Zaten online İngilizce konuşma siteleri / uygulamaları özel dersin bir türü gibi bir şey. Önemli olan karşılıklı konuşma yapabileceğin birinin karşında olması. Ha yanında ha ekranda, ne fark keder.

9) Yeni Başlayanlar İçin Kolay ve Yavaş İngilizce Konuşma Pratiği

Kendra’nın Dil Okulu ile özel ders alır gibi İngilizce konuşma pratiğini geliştirebilirsin. Yeni başlayanlar için hazırlandığından derslerdeki diyalogların hızı yavaş. İngilizceye yeni başlayanların önce ezberlemesi gereken 200 cümle, profesyonel bir anlatıcı tarafından okunuyor. Süper yavaş seslerle pratik yapıyorsun.

Derste konuşan anlatıcı toplamda üç kez İngilizce okuyor. Sen de önce yavaşça oku, ardından her bir kelimeyi yavaşça oku ve son olarak yavaşça tekrar oku. Anlatıcının İngilizce okumasını takip et ve doğru telaffuz edene kadar tekrar tekrar pratik yap. Böyle devam et, bu iş olacak.

Bu dersin orjinalini Kendra’nın Dil Okulu – Kendra’s Language Scholl sayfasında görebilirsin.

10) Anadili İngilizce Olan Biriyle İleri Düzeyde İngilizce Konuşmak

Accurate English’in kanalının direktörü olan Lisa, Los Angeles’ta ana dili İngilizce olmayanlara aksan azaltma ve Amerikan telaffuzu öğretiyor. Profesyoneller ve oyuncularla çalışıyor. Tecrübesini burada hazırladığı derslerle paylaşıyor. Bu derste Megan ile geçen konuşmaları dinleyerek ve izleyerek ileri seviyede İngilizce pratiği yapmış olacaksın. Sohbetin alt yazıları video boyunca konuşmaya eşlik ediyor.

Yukarıdaki dersin videosu AccurateEnglish sayfasında mevcuttur.

Yabancıdan İngilizce Dersi

Yabancıdan İngilizce özel ders istiyorsan Leo bu konuda sana yardım olacaktır. Amerikalı ve sertifikalı bir öğretmenden İngilizce konuşma dersi. İstersen yüz yüze istersen online olarak.

Leo Online İngilizce Özel Ders Veriyor.

Yabancıdan ingilizce özel ders, Leo, ielts dersi

Leo ile Konuşarak İngilizce Pratiğini Gelistir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir