7 Haziran 2024
Yabancı hocadan ingilizce dersi, konuşma dersi

Yabancı Hocadan İngilizce Dersi

İngiliz ve Amerikalı yabancı hocadan İngilizce dersi almak, online konuşma dersiyle ile pratik yapmak istiyorsun. Zamanın az ama isteğin çok fazla. O halde senin için en iyi seçeneklerden biri online İngilizce dersi almak.

Bildiğimiz klasik ders almaktan bahsetmiyorum elbette. Dil bilgisi faslını çoktan geçiyorsun. Doğrudan dinleme ve konuşma faslına geçiyorsun. Yabancı dil biliyorum diyebilmen için dinlediğini anlaman ve konuşman gerek. Yoksa istediğin kadar gramer bil, ne fayda..

Yabancı hocadan İngilizce dersi almak istersen

Julia Online İngilizce Dersi Veriyor

yabancıdan ders, online ingilizce özel ders, Julia

Julia ile Konuşarak İngilizce Öğren

Konuşma Pratiği İçin Yabancı Hocadan İngilizce Dersi

Öncelikle yabancı bir hocadan İngilizce dersi almaktaki asıl gayeni belirlemelisin. Eğer amacın yabancı biriyle konuşurken söylenenleri anlamak ve karşılıklı konuşabilmek ise rotanı ona göre çizmelisin. Rota ne mi olmalı? Elbette ki dinleme konuşma pratiği. Bunu da en iyi yabancı hocadan ders alarak ya da yabancı biriyle sohbet ederek ya da İngilizce kanallarını takip ederek yapabilirsin. Eğer İngilizce dersi almaya vaktin yoksa ya da imkanın elvermiyorsa o halde elindeki diğer seçeneği harekete geçirmenin vakti demektir.

Konuşma pratiği ile ilgileniyorsan Yabancıdan İngilizce Özel Ders sayfasına da bakmalısın.

Youtube’da Yabancıdan İngilizce Dersi Videoları

Yabancı hocadan ingilizce dersi, özel ders

Youtube’da o kadar çok sayıda yabancı hocadan İngilizce dersi dinleme şansın var ki, inanamazsın. Burada önemli olan hangi hocadan İngilizce dersini takip edeceğin. İngilizce seviyeni az çok biliyorsan Youtube’da hangi ders kanalını / kişiyi takip edeceğini anlayabilirsin. Başlangıç seviyesinde bir İngilizcen varsa tutup akıcı İngilizce konuşma derslerini izlemen keyfini ve hevesini kaçırtır. Temelin zayıf, konuşmakta zorlanıyorsun ve dinlediğini zor anlıyorsun. O halde tedavi belli: “Sana uygun İngilizce kanalları .” Yeni başlayanlar için aşağıda örnek bir link var.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay ve Yavaş İngilizce Konuşma Pratiği

Gerçek Konuşmaları Dinleyerek İleri Düzey İngilizce Öğren

Bu bölümde ileri düzey 10 farklı konuşma dersi videosu var. To Fluency kanalından Jack (İngiliz aksanlı) ve eşi Kate (Amerikan aksanlı) arasında geçen doğal konuşmaları dinleyerek seviye dinleme becerini üst seviyeye taşıyabilirsin.

İngilizce Konuşma Dersi #1: Seyahat

Seyahatle ilgili bu doğal İngilizce konuşmayı dinle. Sana dinleme pratiği kazandıracak ve kelime dağarcığını geliştirecek gerçek bir sohbet. Yabancıdan İngilizce konuşma dersi aldığında kim bilir belki sen de böyle konuşabileceksin.

İngilizce Konuşma Dersi #2: Aşk

Bu İngilizce dersinde, sevgililer günü ve aşk hakkında ileri düzeyde İngilizce bir konuşma dinleyeceksin. Bu sana hayati bir dinleme pratiği verecek, yeni kelimeler ve ifadeler öğreneceksin.

İngilizce Konuşma Dersi #3: Evler

Bu gerçek İngilizce sohbetiyle dinleme pratiği yapmış olacaksın. Bu derste evler konusuna odaklanıyor. Konuşmayı takip edebilmek için altyazıları aç ve kullanılan ifadeleri öğren.

İngilizce Konuşma Dersi #4: Hastalanmak

Bu dersin sohbetinde hastalanmak üzerine ve hastalanmaktan korunmanın yollarından bahsediliyor. İngilizce alt yazıları açarak dinlemeye çalış. Konuşmanın hızı fazla geldiyse ayarlardan hızın %75 e getirmen yeterli olur.

İngilizce Konuşma Dersi #5: Gelecek

İngilizce Konuşma Dersi #6: Yaz Mevsimi

İngilizce konuşma pratiğin için Yabancıdan Ders – Konuşarak İngilizce Öğren sayfasında güzel ders videoları var.

İngilizce Konuşma Dersi #7: Uyku

İngilizce Konuşma Dersi #8: Hediyeler

İngilizce Konuşma Dersi #9: Yurtdışında Yaşamak

İngilizce Konuşma Dersi #10: Selamlar

Yabancı Hocadan İngilizce Özel Ders

Başlıktaki özel ders seni yanıltmasın, burada daha çok konuşma pratiği üzerine alacağın dersten bahsediyorum. Sınav hazırlık dilbilgisi gibi teknik desteği kast etmiyorum. İngilizce konuşma (talking) egzersizlerini ya kendi kendine ya da biriyle karşılıklı olarak yapabilirsin. Kendi kendine de rahatlıkla yapabilirsin, fakat karşında gerçek bir insan olması daha etkili olacaktır.

Yabancı hocadan ingilizce dersi, Native speaker

Ana dili İngilizce olan (native speaker) bir yabancı hocadan İngilizce dersi aldığında alacağın verim daha fazla olacaktır. Amerikalı ya da İngiliz bir hocadan özel ders alman, İngilizceyi çok iyi bilse bile bir Almandan ders almandan çok daha verimli olur.

Yabancı Hocadan İngilizce Konuşma Dersi

İngilizce konuşma derslerinin en güzel tarafı ders sırasında her hangi bir materyale ihtiyacının olmamasıdır. Kağıt, kalem, yazı tahtası , defter kitap vs bunların hiç biri şart değil. Tek bir amaç var: Dinle ve konuş. İş te bu yüzden zamandan , mekandan ve gereçlerden bağımsız şekilde dil öğrenebiliyorsun.

Yabancı hocadan ingilizce dersi, konuşma dersi

İstersen kafede, istersen evinin balkonunda ya da online şekilde bilgisayar ekranında. Hatta kimi zaman sadece telefon bile yetiyor. Sanki arkadaşınla sohbet ediyormuşsun gibi konuşma dersini yapabiliyorsun.

Yabancı hocadan İngilizce dersini mekandan bağımsız şekilde, telefondan ya da online görüşerek yapabileceğin artık pek çok seçeneğin var. Zaten reklamlarda, internette sörf yaparken karşına o kadar çok seçenek çıkıyor ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir