22 Eylül 2023
TYT Problemler kitabı kaynakları

TYT Problemler Kitabı (20 Kaynak Kitap)

TYT problemler kitabı kaynak önerileri sayfasındasınız. 25 tane kitap paylaşmıştım daha önce. Şimdi 20 yeni kaynak kitap daha paylaşıyorum. İlk liste 25 Adet Problemler Soru Bankası İncelemesi sayfasındadır, buradan inceleyebilirsiniz.

TYT Problemler Kitabı Kaynak Listesi Hakkında

İkinci listeye kaldığımız yerden devam ediyorum. Soru bankalarının çıktığı yayın evlerinin isimlerine göre alfabetik sırada göre listelemeye devam ediyorum. Piyasadaki TYT problemler kitabı, soru bankaları ve denemeleri aşağıda listeledim. Eklemeyi unuttuğum bir kaynak olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize iletin.

Problemler 2. Kaynak Kitap Listesi (26-45 arası)

26) KafaDengi Yayınları

TYT Problemler Soru Bankası

Kafadengi yayınları TYT problemler kitabı , video çözümlü

KafaDengi yayınları problemler kitabının kapağında her ne kadar orta ve ileri düzey yazsa da, geneline bakınca orta seviyede olduğun söyleyebilirim. Soruları büyük bir kısmı klasik standart problem sorularından oluşuyor. Elbette yeni nesil sorular da var. Fakat çok fazla değil. İçindeki sorular güzel, fakat dediğim gibi ÖSYM tarzı sınavda çıkabilecek soru sayısı %10-20 arası kadar. Problemlerde başlangıç başlangıç seviyesindeyseniz size çok katkı sağlar. Egzersiz yapmak için ideal yani.

KafaDengi TYT problemler kitabı ile ilgili daha detaylı incelemenin olduğu link aşağıda. Ayrıca kitaptaki soruların çözümleri için de aşağıda link paylaşıyorum. Açılan soru çözümleri sayfasında Özel Soru Bankaları >> TYT Problemler Soru Bankası şeklinde ilerleyin.

27) Karekök Yayınları

Rutin Olmayan Problemler Kitabı

Karekök yayınları TYT rutin olmayan problemler kitabı

Problemler denince akla gelen en eski ve en popüler kaynaklardan biri de bence Karekök yayınlarının Rutin olmayan TYT problemler kitabı. ÖSYM’nin yaptığı diğer sınavlara da hitap ediyor. Kitabın neredeyse tamamı sınav tarzı sorulardan oluşmuş. Yani bu kitabı çözmeye başlayacaksanız problemler ile ilgili pek çok şeyi halletmiş olmanız gerekiyor. Zaten adı üstünde rutin olmayan problemler.

Kitap içindeki sorular çok özgün. Zorluk derecesi için rahatlıkla orta üzeri, hatta ileri diyebilirim. Soruların çözümleri kitabın içinde var. Çözümleri gayet güzel ve detaylı yapmışlar. Bu kitap ile ilgili daha detaylı inceleme videosunu ve soru çözümlerinin olduğu sayfanın linkini aşağıda paylaşıyorum.

Karekök Rutin Olmayan Problemler İnceleme

28) Kariyer Meslek Yayınları

Depar Yeni Nesil Problemler Soru Bankası

Kariyer meslek yayınları tyt depar yeni nesil problemler soru bankası

Tamamı çözümlü bir TYT problemler kitabı olarak karşımıza çıkıyor. Bu kitapla ilgili internette az sayıda içeriğe rastladım. Genel olarak başlangıç ve orta seviye için uygun bir kaynak olabilir. Sizin için önemli bir ayrıntı mı bilmiyorum fakat kitaptaki sorular renksiz. Çok olmasa da bazı sorularda gereksiz bir zorlama var gibi. Fakat yine de fena bir kitap değil. Kitabın tamamını inceleme fırsatı bulduğumda daha detaylı bilgi vereceğim.

29) Köşe Bilgi Yayınları

TYT Problemler Kitabı (1. ve 2. Seri)

köşe bilgi yayınları tyt problemler kitabı

Sevgili öğrenciler, Köşe Bilgi yayınlarından çıkan TYT problemler kitabı içindeki sorular aldığınız seriye göre farklı seviyelerde oluyor. Örneğin 1. Seri matematik kitabında XS – S – M seviyelerde sorular var. Eğer 2. Seri matematik kitabı alırsanız M – L – XL seviyelerde sorular göreceksiniz. Kitaplardaki tüm sorular çözümlü. Bazılarının çözümü kitap içinde. Test şeklinde olan sorular ise video çözümlü. Video çözümler için Köşebilgi Video çözüm uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kitapta önce konu hakkına önemli bilgiler verilip örnek soru çözümlerine geçiliyor. Daha sonra konu ile ilgili testler karşınıza geliyor. Örnek soruların bulunduğu fasiküllerin linkini aşağıda paylaşıyorum. Bu kaynağı bir tür problemler fasikülü olarak da düşünebilirsiniz.

30) Kurul Yayıncılık

TYT Vito Problemler Soru Kitabı

Kurul yayıncılık TYT Vito problemler soru kitabı

Arkadaşlar Kurul yayıncılıktan çıkan bu kaynak kitap hakkında açıklayıcı içeriğe, bilgiye ya da incelemeye henüz rastlamadım. Kitap nerdeyse bütün satış sitelerinde görünüyor. Fakat içindeki soruları ya da soruların örnek çözümlerini o kadar araştırma yapmama rağmen hiçbir yerde göremedim. Hatta Kurul yayıncılık sitesinde bile göremedim. Kitapla ilgili bilgilere sahip olduğumda burada sizle paylaşacağım.

31) Madalyon Yayınları

TYT Problemler Kitabı

Madalyon yayınları tyt problemler kitabı, soru bankası

Madalyon yayınlarından çıkan bu kitap genel olarak orta seviyede nitelendirilebilir. Kitaptaki örnek soruları inceledi. İçinde güzel sorular olduğunu gördüm. Çözümlü örneklerle ilerleyip konu testleriyle devam ediyor. Yeni nesil problemler dediğimiz soru türünden de epey var. Fakat dediğim gibi ne çok zor ne de çok kolay. Faydasını mutlaka görürsünüz.

Kitabın içeriği üç bölümden oluşuyor. 1. bölümde Hayatın İçinden Problemler, 2. bölümde Kaçınılmaz Problemler var. Son olarak 3. bölümde Yeni Nesil Geometri soruları bulunuyor. Bu TYT problemler kitabı ile ilgili örnek sayfaların olduğu linki aşağıda paylaşıyorum.

Madalyon Yayınları Problemler Kitabı (örnek sayfalar)

32) Marka Yayınları

Konu Özetli Problemler Soru Bankası

Marka yayınları konu özetli problemler soru bankası

Marka yayınlarından çıkan TYT problemler kitabı önceki yıllara göre biraz değişiklik göstermiş. Kitaptaki soruların çoğu yeni nesil gayet güzel sorulardan oluşuyor. Klasik görünümlü sorulardan daha farklı. Muhakeme yapmanız gereken sorulardan yeteri kadar kadar var. Yani sadece problem soruları yok. Yani çeşit çeşit soru bulunuyor.

Soruların çözümleri kitabın içinde değil. Kare kodu okutup soruların video çözümlerine uygulama üzerinden ulaşabiliyorsunuz. ÖSYM tarzı problemler ve mantıksal yürütme soruları çözmek isteyenler için uygun bir kaynak olacağını düşünüyorum. Bu kitapla ilgili daha detaylı incelemeyi aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Marka Yayınları TYT Problemler Soru Bankası İncelemesi

33) Matematiğin Güler Yüzü

ÖSYM Tarzı TYT Problemler Kitabı

matematiğin güler yüzü tyt problemler kitabı

Kitabın yazarı Matematiğin Güler Yüzü kanalından çoğumuzun tanıdığı Mustafa Güler hocamız. Bence gayet başarılı bir kaynak. ÖSYM tarzına uygun mu diye sorarsanız, evet diyebilirim. Kitapta kolay, orta ve ileri düzey olmak üzere 750 civarı soru var. Büyük bir kısmı orta ve üzeri düzey problem sorularından oluşuyor. Zorluk derecesi orta seviye denilebilir. Sorular video çözümlü. Çözümleri de tabii ki Mustafa hocanın kendisi yapmış. Mustafa hoca Problemlerin Ritmi kitabının da çözümlerini bizzat kendisi yapmıştı.

Kitabın bence tek dezavantajı bazı sorular uzun olduğu için çözüm alanının az olması. Ama bence bunu dert etmeyin derim. Boş kağıda çözersiniz olur biter. Kaliteli bir kaynak olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. TYT problemler kitabı ile ilgili daha detaylı inceleme görmek isteyenler için aşağıda link paylaşıyorum.

Matematiğin Güler Yüzü TYT Problemler Kitabı İncelemesi

34) Metin Yayınları

Modern Problemler Çalışma Kitabı

metin yayınları modern problemler çalışma kitabı

Kitabın ismi benim çok hoşuma gitti. Her yerde klişe olan yeni nesil problemler yerine modern problemler olması gayet şık olmuş. Neyse, gelelim kitap hakkında konuşmaya. Kitaptaki testlerin zorluk seviyesi aşama aşama artıyor. Önce öğreten soruların olduğu Öğreniyorum testleri, sonra konuyu pekiştiren soruların olduğu Pekiştiriyorum testleri geliyor. En sonunda kazandıran soru tipleriyle Üniversiteliyim testleri geliyor. Bu şekilde kolaydan ileri seviyeye doğru adım adım soru çözüyorsunuz. Öğreniyorum testlerinden hemen önce konu ile ilgili özet bilgiler veriliyor.

Sorular video çözümlü. Çözümlerine ÇözMetin Video uygulamasından erişebiliyorsunuz. TYT, MSÜ, KPSS ve ALES gibi sınavlara hitap ediyor. Kitap ile ilgili detaylı inceleme videosu aşağıdadır.

Metin Yayınları Modern Problemler Kitabı İnceleme Videosu

Modern Problemler Çalışma Kitabı detaylı incelemesi

35) Modus Yayınları

Şifreli Matematik Problemler ve Sayısal Mantık

modus yayınları şifreli matematik problemler ve sayısal mantık kitabı

Bu kitabı Şifreli Matematik kanalından tanıdığımız Abdülaziz Gürbüz yazmış. Çözümleri de kendisi yapmış. Kitap Modus yayınlarından çıkmış. Genel olarak orta seviye ya da biraz altı gibi geldi bana. Yeni başlayanlar ve kendini problemler konusunda biraz daha ilerletmek için ideal bir kaynak. İçinde elbette yeni nesil problem de var.

Size örnek sorular ve çözüm videosu göstermek isterdim. Örnek soruların sifrelimatematik.com kanalında bulunduğu yazıyor. O kadar aradım fakat ben bulamadım. Çözümleri yapan Abdülaziz Gürbüz enerjik pozitif kişidir. İzleyince siz de fark edersiniz zaten. Bu da kitap çözümlerine olumlu yansıyor. Kitapta klasik problem konularının yanında Sayısal mantık soruları da bulunuyor. Sorular genel olarak bence güzel. Yani saçma sapan gereksiz ayrıntılara uzatmalara girmemiş.

Konu Anlatımlı Problemler Soru Fasikülü

navigasyon yayınları konu anlatımlı problemler soru fasikülü

Sevgili öğrenciler Navigasyon yayınlarından çıkan bu kitap, video konu anlatımlı bir problemler fasikülüdür. Konuları sırayla ele alıyor. Önce konuyu örnek çözümleriyle öğretmeye çalışıyor. Daha sonra sırasıyla çırak, kalfa, usta ve prof diye seviyelere ayrılan testlerle o konuyu iyice pekiştiriyorsunuz. Yani bu kitabın genel konsepti bu şekilde. Soruların zorluk derecesi arttıkça sınav tarzı yeni nesil problem olmaya daha da yaklaşıyor.

Çözümlere kare kod okutarak Rasyonel video çözüm uygulamasından ya da https://rasyonelvideo.frns.in/ adresinden erişebiliyorsunuz. Navigasyon yayınlarının bu TYT problemler kitabı ile ilgili daha detaylı inceleme için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Navigasyon Yayınları Problemler Fasikülü İncelemesi

37) Nitelik Yayınları

Yeni Nesil TYT Problemler Soru bankası

nitelik yayınları tyt problemler soru bankası

Nitelik yayınları bence TYT problemler kitabı olarak ortaya gayet güzel bir kaynak çıkarmış. Kitabın büyük bir bölümü yeni nesil problem sorularından oluşuyor. Benim gördüğüm kadarıyla çok olmasa da içinde klasik problem soruları da mevcut. Başlangıç seviyesindeyseniz önce daha temel bir kaynaktan başlayıp bu kitaba öyle geçiş yapmalısınız. Yoksa zorlanmanız kaçınılmaz olur.

Sorular video çözümlü. Nitelik yayınlarının uygulamasını indirip de izleyebilirsiniz, kare kod okutarak da. Çözümlerin olduğu sayfanın linkini aşağıda paylaşıyorum. Bu kitapla ilgili daha detaylı inceleme için aşağıda link var, oradan izleyebilirsiniz.

38) Oksijen Yayınları

Birebir ÖSYM Problemler Soru Bankası

oksijen yayınları birebir ösym problemler soru bankası

Sevgili arkadaşlar Oksijen yayınlarından çıkan TYT problemler kitabı ile ilgili genel izlenimim olumlu. Pek çok problem kitabında olduğu gibi bunda da her konun başlarındaki bir kaç test klasik ve temel seviyede. Fakat ilerledikçe gerçekten sınav tarzı sorular kendini göstermeye başlıyor. Özellikle birkaç konuda bir Zihin Açar diye çok özel ve uzun soruların olduğu bölümler var ki bazı soruları çok fena. Kötü manada söylemedim elbette. Kaliteli ve yeni nesil problemlerden yeterince var. Kitabın son bölümlerine sayısal mantık problemleri ile deneme sınavları da eklenmiş.

Oksijen yayınlarının bu kitabı ile ilgili detaylı bir inceleme bulamadım. Fakat kitaptaki soruları görmek isterseniz diye aşağıda çözüm videolarının olduğu sayfanın linkini paylaşıyorum.

Oksijen Yayınları Problemler Soru Bankası Çözümleri

39) Okyanus Yayınları

Problemler Soru Kitabı

okyanus yayınları tyt problemler kitabı, soru bankası

Okyanus yayınlarından çıkan bu kitabın en önemli özelliklerinden biri konuları daha alt konu başlıklarına (daha doğrusu soru türlerine) ayrılmış olması. Örneğin fikriniz olması açısından yaş problemleri başlığı altında aşağıdaki şekilde parçalama yapmışlar

  1. model : Önceki Yaş – Sonraki Yaş
  2. model : Yaşına geldiğinde – Yaşında olduğunda
  3. model: Yaşları farkı değişmez
  4. model : Yaş ortalaması

Bu şekilde her model soru türü için bir sayfa konu anlatımı, sonrasında bir test şeklinde gidiyor. Soruların çözümlerine kare kod okutarak erişebiliyorsunuz. Kitapla ilgili biraz daha detaylı inceleme videosu aşağıda mevcut. Soru örneklerini görmek isterseniz aşağıda link paylaşıyorum. Açılan sayfanın açıklama kısmında örnek Pdf bulacaksınız .

Okyanus Yayınları Problemler Kitabı İnceleme Videosu

40) Öğrenci İşi Yayınları

TYT Problemler Kitabı

Öğrenci işi yayınları tyt problemler soru bankası

Sevgili öğrenciler bu kitaptaki soruları görme imkanım olmadı. Daha doğrusu soruların çözümlerinin olduğu sayfalara rastlayamadım. Bu yüzden kesin bir şey söylemek istemiyorum. Fakat izlediğim inceleme videosundaki bir kaç sayfaya bakarak kitaptaki soruların kolaydan zora doğru gittiğini gördüm. Yani ilk test normal, sonraki daha yeni nesil problem tarzında olmuş gibi. Çözüm videolarına rastlayamadım. Eğer varsa bile ben göremedim. Kitabın kapağında kare kod görünüyor, belki oradan çözüm videolarına ulaşılabiliyor. Aşağıda biraz daha detaylı incelemenin olduğu videoyu paylaşıyorum. Oraya da bakarsanız belki daha çok fikriniz olabilir.

Öğrenci İşi TYT Problemler Kitabı İnceleme Videosu

41) Özdebir Yayınları

TYT Sınıflandırılmış Problemler Soru Bankası

özdebir yayınları sınıflandırılmış tyt problemler kitabı, soru bankası

Özdebir TYT problemler kitabı ile ilgili genele izlenimim çok olumlu. özellikle bir çok kaynakta göremediğim farklı sorularla karşılaştım. Özellikle sayı ve zeka problemleri içinde çok kaliteli sorular var. Ufkunuzu açacak, sizi zorlarken size bir şeyler katacak güzel sorular bunlar. Geri kalan konu testlerinde diğer pek çok kitaptaki gibi işlem becerisinin daha ön planda olduğu klasik problem soruları var.

Kitaptaki sorular video çözümlü. Soruların çözümlerini görmek için üye girişi yapmanız yeterli. Herkes üye olabiliyor. Soruların çözüm videoları için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Özdebir Sınıflandırılmış Problemler soru bankası çözümleri

42) Pelikan Yayınları

Taktiklerle Problemler Soru Bankası

Pelikan yayınları taktiklerle problemle soru bankası

Pelikan yayınlarından çıkan bu kaynakta açıklamalı çözümler, soru tarzları ve çözüm taktikleri bulunuyor. Kitapta toplam 9 bölüm var. Bu bölümlerin her biri kendi içerisinde soru tarzlarına ayrılmış. Her bir soru tarzı da konunun başında ele alınmış. Problemler kitabı içindeki soruların çözümleri testlerin sonunda dijital olarak eklenmiş. Kitap toplam 200 sayfa kadar.

43) Performans Yayınları

TYT Problemler Kitabı

performans yayınları tyt problemler kitabı, soru bankası

Performans yayınları TYT problemler kitabı için söylemek istediğim tek bir kelime var: Vay Be! Performans yayınlarından çıkan bir kaynağı ilk kez inceleme fırsatım oldu. Kitaptaki soruların neredeyse tamamı yeni nesil. Sorular oldukça güzel hazırlanmış, üzerinde çok emek harcanmış belli. Üstelik bu durum yalnızca bir iki konu tipinde değil bütün problem konularında karşıma çıktı. Zorluk derecesi için orta ve üzeri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

190 civarı sayfaya yakın olan bu kitaptaki sorular yalnızca TYT için değil diğer ÖSYM’nin diğer sınavlarına hazırlananlar için de çok faydalı olacaktır. Kitaptaki soruların tamamı video çözümlü. Aşağıdaki linkten bu çözümlere erişebilirsiniz.

Performans TYT Problemler Soru Bankası Çözümleri

44) PES Yayınları

Gün Gün Problemler Kampı Kitabı

pes yayınları gün gün problemler kampı kitabı

Pes yayınlarından çıkan Gün Gün problemler kampı kitabı yaklaşık 125 sayfalık bir kaynak. Çok kalın değil yani. Çözümlü örnek soruları hariç cevaplı 350 ye yakın soru var. Bu kitap 30 günlük bir kamp programı gözetilerek gün gün çözülecek şekilde oluşturuldu. Her konuda önce özet bir konu anlatımı , ardından örnek soruların çözümü yapılmış. Her konuyla ilgili bilinmesi gereken önemli bilgiler her konunun hemen başında veriliyor. Konular bittikten sonra haftalara bölünmüş cevaplı testler geliyor.

Kitaptaki cevaplı testler gayet güzel ve yeni nesil tarzda hazırlanmış. Çok zor değil, fakat kolay da değil. Kitabın zorluk derecesi genel olarak bence orta seviye gibi. Soruların video çözümlerine Pes yayınları uygulamasından ulaşabilirsiniz. Daha detaylı inceleme görmek isterseniz aşağıda 2 inceleme videosu var, bunları izleyebilirsiniz.

Gün Gün Problemler Kampı İnceleme Videoları

45) Polimer Yayınları

ÖSYM Tarzında TYT Problemler Kitabı

polimer yayınları problemler soru bankası

Polimer yayınlarına ait bir web sitesine ya da Youtube kanalına rastlayamadım. Bana biraz garip geldi. Yalnıza İnstagram sayfaları aktif. Bu kitapla ilgili yapılmış bir inceleme videosu da yazısı da göremedim. Kitap elime geçtiğinde kitaptaki sorularla ilgili eklemeler yapacağım. Polimer yayınları problemler soru bankasının çözümlerini görmek için kare kod kullanmanız gerekiyor. Aşağıdaki linkteki adreste çözümlere kare kod ile erişebilirsiniz.

Polimer yayınları TYT problemler kitabı çözümleri


Bunları da görmelisin

Kulağınızın Pasını Silmek İçin Biraz Müzik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir