28 Haziran 2022
Youtube ingilizce öğreten kanallar

İngilizce Öğreten Kanallar (Youtube)

Bu sayfamızda Youtube’daki en iyi İngilizce öğreten kanalları paylaşacağız. Artık para ödemeden de kendi kendine İngilizce dinleme, konuşma pratiği yapabileceğini göreceksin. Bunu belki zaten biliyorsun, fakat biz yine de tüm İngilizce öğreten kanalları senin için derledik, toparladık ve aşağıda listeledik.

Bunu gördün mü ?

Yabancı Hocadan İngilizce Dersi

Youtube’da İngilizce Öğreten Kanalların Listesi

 1. mmmEnglish with Emma
 2. Learn English with Jessica
 3. Speak English with Vanessa
 4. Learn English with English7Levels
 5. Learn English with EnglishClass101.com
 6. English Speaking Success
 7. English Speaking Course
 8. RealLife English
 9. English Conversation
 10. To Fluency
 11. English Fluency Journey
 12. LinguaMarina
 13. Boston English Centre
 14. Daily English Conversation
 15. English with James · engVid

1) mmmEnglish with Emma

Emma ile mmmEnglish kanalı dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin İngilizceyi kolaylıkla konuşmak için ihtiyaç duydukları güveni kazanmalarına yardımcı olmayı misyon edinmiş. İngilizce öğreten kanallar listemizdeki bu kanalda 250’den fazla İngilizce eğitim videosu var. Bu dersler kelime hazinesi oluşturmana imkan veriyor. Doğal telaffuzun gelişiyor. Dil bilgisi doğruluğunu artırmana yardımcı oluyor. Bir de işlevsel dil becerileri uygulamana ve konuşma akıcılığına ulaşmana yardımcı oluyor.

İngilizce öğreten kanallar , Emma ile mmmEnglish

İngilizce imitasyon kursları sayesinde pratik yaparak İngilizce telaffuzunu ve ifadeni geliştirebiliyorsun. Kanalın yöneticisi Emma aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki kadınların İngilizce konuşmalarında özgüven ve akıcılık oluşturduğu çevrimiçi bir topluluk olan The Ladies Project‘in kurucusu. Güvenli, destekleyici bir çevrimiçi alanda arkadaşlar edinebiliyorsun ve İngilizce konuşma pratiği yapabiliyorsun.

2) Learn English with Jessica

İngilizce öğreten kanallar listemizdeki bir diğer kanal olan Learn English with Jessica, İngilizce öğrenenler için ücretsiz bir kanaldır. 300 den fazla ders videosu var. Kolayca İngilizce konuşmayı nasıl öğreneceğini burada öğrenebiliyorsun. Ayrıca İngilizce konuşma pratiği için dersler, örneklerle İngilizce gramer göreceksin.

İngilizce öğreten kanallar, Jessica ile İngilizce öğren

Ücretsiz İngilizce kelime videoları, İngilizce gramer videoları ve alıştırmalar bulacaksın. İngilizce öğrenmene kesinlikle yardımcı olacağına inanıyoruz. Learn English with Jessica kanalını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

3) Speak English With Vanessa

İngilizce öğreten kanallar listesinde 3. sırada Speak English with Vanessa var. Doğal, kendinden emin ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmana yardımcı olabilecek bir kanal. Her cuma ücretsiz YouTube dersleri var. Abone olup bunları izleyebilirsin.

Çok başarılı İngilizce ders videoları hazırlıyor. Bu yüzden çok fazla abonesi var, 4 milyon civarı. Speak English with Vanessa kanalında İngilizce öğreten 500 den fazla video var.

4) Learn English with English7Levels

Kanalda çok fazla ders videosu yok, toplam 18 ders bulunuyor. Uzun zamandır yeni bir şey eklenmemiş görünüyor. Fakat yine de Youtube’da İngilizce öğreten kanallar listemizde bulunmalı dedik. Bazı derslerde 3 ya da 5 saatlik oldukça doyurucu dinleme ve konuşma pratiği sunuyor size. Daha fazla detay için Learn English with English7Levels kanalını ziyaret edebilirsin.

English7Levels ile İngilizce Pratiği

5) Learn English with EnglishClass101.com

EnglishClass101.com ile İngilizce Öğrenin kanalı İngilizce öğrenmenin hızlı, kolay ve eğlenceli yolunu sunuyor. Sesli ve görüntülü derslerle kısa süre içinde içinde İngilizce konuşmaya başlayacağınız iddia ediyor. Youtube’daki İngilizce öğreten kanallar içinde gerçekten önemli bir yeri var.

İngilizce öğreten kanallar, Englishclass101 ile ingilizce öğrenin

EnglishClass101.com aslında çevrimiçi bir İngilizce öğrenme sitesi. İngilizce konuşmayı, okumayı ve yazmayı öğretmeyi misyon edinmişler. Dünyanın her yerinden dinleyicilerle öğrenirken eğlenebilirsin. Bu kanalda gerçekten çok sayıda İngilizce ders çalışması var. 1700 den fazla video bulunuyor.

6) English Speaking Success

İngilizce Konuşma Başarısı (English Speaking Success) özellikle İELTS sınavında size yardımcı olmak için ders videoları hazırlıyor. İELTS sınavında daha iyi konuşun, daha iyi cevaplar verin ve IELTS Konuşma sınavında daha yüksek puan alın diye. Kanalda IELTS için konuşma ipuçları, kaynaklar, dersler ve örnek cevaplar bulabilirsin.

İngilizce öğreten kanallar, English Speaking Success

Keith Konuşma Akademisi’nin sahibi Keith O’Hare kanalın sahibi ve yöneticisi. Kanalda 250’den fazla ders videosu ve yaklaşık 2 milyon abone var. İngilizce öğreten kanallar kategorisinde yerini fazlasıyla hak ediyor. Hakkında daha fazlası için web sitesini (keithspeakingacademy.com) ziyaret edebilirsin.

7) English Speaking Course

English Speaking Course (İngilizce konuşma kursu), İngilizceyi kolayca öğrenmenize yardımcı olacak en ilginç videoları getirmek amacıyla oluşturulmuştur. Kanalda hali hazırda 230’dan fazla İngilizce ders videosu ve 1 milyondan fazla abone var.

En iyi ingilizce öğreten kanallar, İngilizce konuşma kursu

8) RealLife English

230’dan fazla İngilizce videosu ile RealLife English kanalı dinleme ve konuşma pratiğini geliştirmen için çok çok isabetli bir yer. Gerçek dünyada İngilizce’yi yaşamana, öğrenmene ve konuşmana yardımcı olduklarını söyleyebiliriz. En iyi İngilizce öğreten kanallar listemizde mutlaka olmalı dedik.

En iyi ingilizce öğreten kanallar, RealLife English

“İngilizcenizi Gerçek Dünyada Yaşayın” misyonuyla hareket edip çok faydalı İngilizce içerikler üretiyorlar. İngilizceyi basit ama etkili bir şekilde öğrenebilmene büyük ölçüde yardımcı olacak bilgileri ve yöntemleri paylaşıyorlar.

9) English Conversation

English Conversation, İngilizce konuşma pratiğini, dolayısıyla aynı zamanda dinleme pratiğini geliştirmen için çok faydasını göreceğini düşündüğümüz bir kanal. Gündelik hayatın farklı alanlarından derlenen konuşma videolarını izleyerek ve dinleyerek İngilizcenin geliştiğine tanık olabilirsin.

10) To Fluency

690 bini geçen abone sayısıyla ve 480’den fazla her biri çok faydalı ve İngilizce öğreten videolarıyla To Fluency kanalı kesinlikle takip edilmesi gereken İngilizce kanallarından biri. Kanalın sahibi Jack tam bir İngiliz aksanıyla konuştuğu için özellikle İngilizden dinleme pratiği yapmak isteyenler için çok ideal. Bazı ders videolarında Jack’e Amerikan aksanlı eşi eşlik ediyor. Çok uyumlu güzel ikili gibiler. İngilizce öğreten kanalların içerisinde bizce çok iyi bir yeri hak ediyor.

En iyi ingilizce öğreten kanallar, To fluency jack
Jack ve Kate

Jack’in kendi söylemleriyle kanalı hakkında kısa bilgi :”Ben, To Fluency’den Jack ve İngilizcenizi, özellikle konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için buradayım. İngilizceyi daha etkili bir şekilde öğrenmenize yardımcı olmaya odaklanıyoruz. Sonunda C1 İngilizce seviyesine (veya daha yüksek) ulaşabilmeniz için en iyi tavsiyeyi alacaksınız. Ayrıca gramer, kelime bilgisi ve çok popüler Gerçek İngilizce Konuşma Derslerimizle ilgili videolar da alacaksınız.”

11) English Fluency Journey

100’den fazla video ve 800 bin civarı abone sayısıyla English Fluency Journey kesinlikle takip edilebilecek bir İngilizce kanalı. Kanalın yöneticisi Anna Ukraynalı, ama bir Amerikalı gibi İngilizce konuşuyor. İngilizce öğreten Youtube kanalları içinde yer alan Anna’nın kanalını daha iyi tanımak için aşağıda kendi sözlerine bir bakalım:

ingilizce öğreten kanallar, English Fluency Journey, anna

“Ben Anna, burada İngilizce öğrenenler için bir takım yararlı bilgiler yayınlıyorum. Ukraynalıyım ve çoğunlukla kendi başıma İngilizce aksanım üzerinde çalıştım. Videolarımı izleyerek hikayemi öğrenebilir ve takip edebilirsiniz. Uzun zamandır Amerikan telaffuzu üzerinde çalışıyorum ve hala da çalışmaya devam ediyorum. Sanırım bunu her zaman yapacağım, çünkü dil matematik değil. Bir dil öğrenmek, ömür boyu sürecek bir yolculuktur. İngilizce konuşulmayan bir ülkede akıcı olmak ve aksan kazanmak için ne gerektiğini tam olarak biliyorum. Üstelik hiç bu ülkede bulunmadım bile.”

12) LinguaMarina 

Linguamarina, 6 milyondan fazla abonesi ve 500 den fazla videosu olan bir kanal. İngilizce öğreten kanallar içinde takip listesine alınabilecek kadar iyi. Çok fazla sayıda Shorts dediğimiz kısa videolar yayınlanıyor. Oldukça enerjik ve faydalı bir İngilizce kanalı olduğunu söyleyebiliriz, zaten bunu sen de hemen fark edeceksin.

youtube ingilizce öğreten kanallar, linguamarina

Linguamarina kanalında dilbilgisi, İngilizceyi anadili gibi konuşmak, kelime dağarcığı, temel İngilizce, konuşma pratiği vs. üzerine yeteri kadar içerik bulabilirsin.

13) Boston English Centre

Boston English Centre kanalında bir kaç yıldır yeni İngilizce dersleri yayınlanmıyor. Yine de kanalda 56 tane ders videosu var. bazıları 30-40 dakikalık bazıları 3-4 saatlik. Çok sade bir tarzı var, doğrudan dinleme odaklı gibi görünüyor. İş için gerekli cümleler, kendi kendine çalışma için İngilizce konuşmaları, başlangıç seviyesinde dinleme dersleri, gündelik yaşamda çok sık kullanılan diyaloglar, Amerikan İngilizcesi ile konuşmalar ve dineleme dersleri bu kanalda bulabileceğin içeriklerin bazıları.

boston english centre, ingilizce öğreten youtube kanalları
Boston English Centre

Boston English Centre‘deki İngilizce konuşma ve dinleme videolarından maksimum fayda sağlamak istersen, daha önce de söylediğimiz gibi her bir konuşma parçasını önce 2-3 defa dinle, sonra sesi kapatıp konuşmaları kendin yap. İngilizce konuşma pratiğini geliştirmek için (hata da yapsan) sen de uygulama yapmalısın. İngilizce öğreten kanallar listene alabilirsin.

14) Daily English Conversation

300 den fazla İngilizce videosu ve 2,5 milyondan fazla abone sayısıyla Daily English Conversation, İngilizce öğreten kanallar arasında iyi bir konuma sahip. Kolayca İngilizce konuşmayı nasıl öğreneceğini öğretiyorlar. Kanalda ayrıca İngilizce konuşma pratiği için dersler, örneklerle İngilizce gramer zamanları da bulunuyor. Ücretsiz İngilizce kelime videoları, gramer videoları, alıştırmaları ve dersleri bulacaksın.

En iyi ingilizce öğreten kanallar, Daily English Conversation

Daily English Conversation‘daki her bir konuşmayı kendi kendine mutlaka tekrar etmeni tavsiye ediyoruz. Zaten alt yazılar otomatik olarak görünüyor. Sesi kapatıp konuşmayı sen yapmaya özen göster. Unutma, İngilizcen ve konuşma pratiğinien hızlı ve en sağlıklı konuşarak gelişir.

15) ENGLISH with James · engVid

English with James, 4,5 milyondan fazla abonesiyle ve 250 den fazla İngilizce içerikle kesinlikle görmen mutlaka bir kanal. Gerek anlatım tarzı, gerek mimikleri ile çok pozitif bir İngilizce öğreticisi olduğunu diyebiliriz. Kanalında bir çok farklı durum için faydalı videolar yayınlamış. Dinleme, anlama, telaffuz ve konuşma pratiğini geliştirme üzerine çok güzel taktikler ve bilgiler paylaşıyor.

İngilizce öğreten kanallar, English with James, engVid

James’i kendi sözlerinden dinleyelim: “Denersen, her şeyi yapabilirsin! Başkalarının kafasına bilgi koyamayacağınıza her zaman inanmışımdır. Onlara bir şey göstermenin bir yolunu bulursanız, öğrenmek için kendi zekalarını kullanabilirler. Bu benim öğretme yaklaşımım, hem bilgilendirici olmaya hem de öğrencilerin kendi öğrenme yollarını bulmalarına izin vermeye çalışıyorum.”

İngilizce Öğreten Kanalların Devamı Gelecek

Youtube’da çok fazla sayıda İngilizce kanalı var. Bu kanalları tek sayfa yerine bir kaç bölümde paylaşmayı uygun gördük. Yakında diğerlerini burada paylaşacağız.

4 thoughts on “İngilizce Öğreten Kanallar (Youtube)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir