DERSREHBERİ.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Aşağıdaki maddelerde sitenin kullanım şartları ve yasal sorumlulukları bulunmaktadır. Sitemize üye olmadan önce aşağıdaki maddeleri dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Eğer bu maddelerde yazılan ve belirtilen şartların sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız üye olmayınız ya da sitemizi kullanmayınız. Siteyi kullanmanız aşağıdaki maddelerde yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. DersRehberi.com aşağıdaki maddelerde yazılı koşulları dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

 1. Üyelik aidatını yatırmamış kişiler Standart Üye olarak anılır. Standart üyelerin profilleri yayınlanmaz, arama sonuçlarında listelenmezler, özel ders isteyenlerin iletişim bilgilerini göremezler, ziyaretçilerden mesaj alamazlar.
 2. Üyelik aidatını ilgili banka hesabına yatırmış kişiler Özel Üye olarak anılır.
 3. Özel ders verdiğini beyan etmek isteyen üyeler, üyelik esnasında doldurduğu bilgileri paylaşmayı kabul etmiş sayılırlar.
 4. İletişim bilgisi olarak yalnızca elektronik posta adresinizi yazmanız zorunludur. Bu elektronik posta adresi, ilan detaylarınızda görüntülenmeyecektir, üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. Site yönetimi tarafından gerektiğinde size önemli bilgiler vermek ya da hatırlatmalar yapmak amacıyla saklı tutulacaktır.
 5. İletişim bilgisi olarak telefon numarası zorunluluğu kesinlikle yoktur. Tamamiyle kendi tercihinize bırakılmıştır, seçime bağlıdır.
 6. Telefon numaranızı kendi iradenizle paylaştığınız taktirde, telefon numaranıza gelen rahatsızlık verebilecek durumlardan dersrehberi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 7. Dersrehberi.com, size kesinlikle öğrenci bulma garantisi vermez. Sadece kişisel bilgilerinizin ve profilinizin yayınlanması konusunda aracılık eder.
 8. Dersrehberi.com'da üyelerin ilanlarının listelenmesi "En güncel ilan üst sırada" olacak şekildedir.
 9. İlanınızın yapılan tüm öğretmen aramalarında görüntüleneceği garanti edilemez. Site ziyaretçisi tarafından yapılan öğretmen aramalarında, eğer arama kriterlerine uyggun bir profiliniz varsa, ilanınız sadece kendi şehrinizde üst sıralarda görüntülenir.
 10. Özel Üye iseniz, her üye girişi yaptığınızda sistem tarafında otomatik olarak ilk sırada görüntülenirsiniz.
 11. DersRehberi.com, sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin çalışmasını engelleyecek ya da aksatacak yazılımların kullanılması, teşebbüslerin yapılması ya da yapılmaya çalışılması durumunda üyelik iptalinin hakkını saklı tutar.
 12. Özel Üye, makalelere yaptığı yorumlarda herhangi bir birey, kurum vb. kişiler hakkında din, dil, ırk, mezhep, pornografik, şiddet vb. ile ilgili hakaret içeren kelimeleri, bilgileri profili içinde dahi olsa yayınlayamaz. Yazının tüm sorumluğu Özel Üye'ye aittir, DersRehberi.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Böyle bir durumda kuralara uymanız için önce bir uyarıda bulunulur. Aynı durumun yinlenmesi durumunda üyelik iptal hakkını DersRehberi.com saklı tutar.
 13. Özel Üye, hakkında yazacağı açıklama kısmına kişisel çalışmaları hariç herhangi bir şekilde bir ticari kurumun (dersane, etüt merkezi,özel öğretmen organizasyonu vb..) ticari organizasyonun ya da DersRehberi.com gibi özel ders ilan sitelerinin açık bir şekilde reklamını yayınlayamaz, ilgili yere link veremez, ad soyad alanında reklam türü ibareler ya da ticari isim kullanamaz. Böyle bir durumda kuralara uymanız için önce bir uyarıda bulunulur, aynı durumun tekrarı durumunda Özel Üyelik durumunuzun iptal hakkını DersRehberi.com saklı tutar.
 14. Özel Üye, profilinde kendisine ait olsa bile hiçbir şekilde ticari kurmunun, öğretmen organizasyonunun reklamını, görselini aleni yayınlayamaz, ilgili yere link veremez. Böyle bir durumda kuralara uymanız için önce bir uyarıda bulunulur, aynı durumun tekrarı durumunda Özel Üyelik durumunuzun iptal hakkını DersRehberi.com saklı tutar.
 15. Özel Üyeliğiniz aktif edildikten sonra banka hesabımıza yatırılan özel üyelik aidatı hiç bir şekilde geri talep edilemez.
 16. Web sitemizin kullanımda olan elektronik posta adresi dur. Bunu dışındaki elektronik posta adreslerinden hizmet verilmeyecektir.
 17. Dersrehberi.com 'u kullanmak isteyen ziyaretçiler ve üye olmak isteyen kişiler yukarıda belirtilen maddelerdeki şartları peşinen kabul etmiş sayılır.
 18. DersRehberi.com, önceden herhangi bir haber vermeye gerek duyulmadan yukarıda belirtilen maddelerde istediği değişiklikleri yapma hakkına sahiptir.