ÖĞRETMEN ARABir kaç tıklamayla aradığınız özel öğretmeni bulabilirsiniz.


ÖZEL DERS İSTEKÖzel ders almak istediğinizi birkaç dakika içinde duyurabilirsiniz.


ÜYE OLÖzel ders isteyenlerle iletişime geçmek ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.ÖZEL DERS İSTEYENLER

NİÇİN MATEMATİK ÖZEL DERS

## Bütçenize uygun, üstelik branş öğretmenlerinden özel ders alma fırsatı ##

Diğer dersleri bir kenara bırakacak olursak özellikle matematikten niçin özel ders alma ihtiyacı hissederiz? Türkiye'de en çok özel ders alınan dersin matematik olduğunu söylemeye gerek yok sanırız.

Niçin matematik özel ders almalıyız?

 

Matematik, karşımıza o kadar çok farklı alanda çıkabiliyor ki, branşınız ne olursa olsun rakiplerimize karşı avantaj sağlamak için matematik joker konumda oluyor. Puzzle gibi birbirine sıkı sıkıya ve organik bir bağla tutunmuş olan matematik konuları, eğer zamanında anlaşılmaz ise ilerleyen konularda sıkıntı yaratmaya başlar. Çünkü öğrenilmesi gereken her yeni konu bir önceki konuya, o da ondan önceki konuya zincir gibi bağlı. Hal böyle olunca matematik dersi anlaşılmaz, soyut ve moral bozan bir ders haline gelmeye başlıyor. Kendi başımıza yetemediğimiz bu durumda matematikten özel ders almak en azından eksik kalan parçaların yerine oturmasına çok yardımcı olur.

 

MATEMATİKTEN ÖZEL DERS NİÇİN ÖNEMLİ?

Özellikle ilköğretim ve lise boyunca gereken ilgiyi göstermediğimizde, YGS ve LYS gibi sınavlarda kabus gibi bir sene geçirmemize neden olabiliyor matematik dersi. Aslında bunu çok basit bir örnekle çok iyi anlatabiliriz. Sayısal bölümdeki öğrenciler bilir, Karmaşık Sayılar diye bir konu bar. Aslında zor değil, yani kuralları öyle çok da zor olmayan bir konu. Fakat gelin görün ki bu konunun sorularını rahat çözebilmek ve çıkan sorulara hakim olabilmek için önceki yıllarda gösterilen birçok konuyu zaten biliyor olmaznı gerekiyor.

 

Matematik dersindeki trigonometri, eşlenik, mutlak değer, pisagor, köklü sayılar, üslü sayılar, modüler aritmetik, çarpanlara ayırma, denklem çözme vb. daha bir çok konuyu akıcı bilmeden karmaşık sayılar konusunu başarabilmek zorlaşıyor maalesef. Hele ki daha kompleks olan Türev ve İntegral gibi konularda matematik dersinin neredeyse tüm konularını biliyor olmanız gerekiyor.

 EDİTÖRDEN..

İlan Verirken Faydalı İpuçları

Birçok yerde özel ders ilanınızın olmasının mutlaka yararı vardır, sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz. Fakat çok önemli bir nokta kaçıyor çoğumuzun gözünden. Kendinizi bir an özel öğretmen olarak değil de, ders isteyen bir öğrenci olarak düşünün. Örneğin matematik özel ders alacaksınız ve özel öğretmen aramaya başladınız. Karşınıza çıkan yüzlerce ilanı incelerken şunu farkettiniz:
Verdiği Özel Ders : Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Ingilizce, Türkçe, Fen ve Teknoloji
Ders Alanı : ÖSS, SBS, OKS, Lise, TOEFL, ALES


Şu sorulara objektif cevap vermek önemlidir : - Bu kadar alanda özel ders verdiğini beyan eden bir öğretmenden özel ders almak ister misiniz?
- Çocuğunuzun geleceginin sözkonusu oldugu bir yarışa böyle bir özel öğretmen ile başlar mıydınız?


ÖZEL DERS GÜNLÜKLERİ

Özel Ders Nedir Ne Değildir?


ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı bilgilerim?