ÖĞRETMEN ARABir kaç tıklamayla aradığınız özel öğretmeni bulabilirsiniz.


ÖZEL DERS İSTEKÖzel ders almak istediğinizi birkaç dakika içinde duyurabilirsiniz.


ÜYE OLÖzel ders isteyenlerle iletişime geçmek ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.ÖZEL DERS İSTEYENLER

Boğaziçiliden Özel Ders

## Bütçenize uygun, üstelik branş öğretmenlerinden özel ders alma fırsatı ##

Kimi öğretmenler hoşlanmasa da özel ders olayını en etkin şekilde icra eden öğretmen gurubu Boğaziçili öğrenciler ya da mezunlarıdır. Özel ders almak için öğretmen arama işine kendinizi verdiğinizde arama sonuçlarında -özellikle Google- çoğunlukla Boğaziçili öğrencilerin ya da mezunlarının baskın şekilde ön planda olduğunu farkedersiniz. Peki bu neden böyledir?

Özel ders denince akla Boğaziçi kelimesinin gelmesinde pek çok etken var. En genel bakış açısıyla ele alırsak, bunun altında yatan sebep Boğaziçili ruhu yatar. Tabiki bu durum daha çok İstanbul il sınırları için geçerlidir. Örneğin, Ankara için ODTÜ akla ilk gelendir.

 

Boğaziçi Üniversitesi kültürüyle yoğrulmuş biri daha mezun olmadan iş hayatında kendini göstermeye başlar. Öyle ki gerek üniversite içinde gerekse üniversite dışında oluşturulmuş sosyal kulüpler, organizasyonlar ve Boğaziçili dayanışması bu gerçeği apaçık oratya koymaktadır.

 

İTÜ mezunu ve 16 yılı aşkın özelders deneyimi olan biri olarak şunu rahatlıkla söylebilirim : İTÜ ve Boğaziçi mezunu iki öğretmenin gerek temelden gelen gerekse sonradan kazanılan bilgi düzeyleri ortalama birbirine yakındır. Hatta kimi zaman İTÜ mezunu olanın daha çok bilgiye sahip olduğunu görmüşlüğüm olmuştur. Fakat bir Boğaziçili, daha öğrenciliğinin ilk günlerinden itibaren diğer boğaziçili öğrenci ya da mezunları sayesinde özel ders vererek hayata atılmaya başlamaktadır. Boğaziçi Üniversitesi gibi bir üniversiteye yüksek bir başarıyla yerleşmiş taptaze bir beynin deneyim eksikliği dışında başkalarına vereceği pek çok şey vardır. Bunu da zaman içinde diğer öğrenci ya da mezun arkadaşlarıyla yukarıda da bahsettiğim öğretmen kulüpleri ve organizasyonlarıyla pekiştirebilme avantajına sahip olmaktadır.

 

Zaman içinde deneyim de kazandıkça, öğrenci kimliğini üzerinden atıp artık özel ders vermeyi profesyonel anlamda ek bir meslek haline getirmeyi başarabilmektedir. Elbette ki buna Boğaziçili mezunların ya da öğrencilerin internet üzerinden akıllıca oluşturdukları öğretmen organizasyonlarının katkısı göz ardı edilemez. Zira küçük bir araştırma yapacak olursanız (özellikle Google aramalarında) özelders veren Boğaziçi mezunu öğretmenlerin oluşturduğu web sitelerinin azımsanmayacak kadar çok olduğunu göreceksiniz.

 

Yanlış kanıya varılmaması açısından şu noktaya da vurgu yapmak istiyorum:

 

Bir boğaziçilinin çok şey bilmesi, onun iyi bir öğretici olduğunu gerektirmez. Zira öğretme yetisi tecrübe, disiplin, emek, özveri ve empati gerektiren bir olgudur. Bir öğretmen ne kadar bilgili olsa da eğer kendisinde yukarıdakilerden biri dahi eksik olsa muhakkak eksik bir tarafı olacaktır.EDİTÖRDEN..

İlan Verirken Faydalı İpuçları

Birçok yerde özel ders ilanınızın olmasının mutlaka yararı vardır, sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz. Fakat çok önemli bir nokta kaçıyor çoğumuzun gözünden. Kendinizi bir an özel öğretmen olarak değil de, ders isteyen bir öğrenci olarak düşünün. Örneğin matematik özel ders alacaksınız ve özel öğretmen aramaya başladınız. Karşınıza çıkan yüzlerce ilanı incelerken şunu farkettiniz:
Verdiği Özel Ders : Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Ingilizce, Türkçe, Fen ve Teknoloji
Ders Alanı : ÖSS, SBS, OKS, Lise, TOEFL, ALES


Şu sorulara objektif cevap vermek önemlidir : - Bu kadar alanda özel ders verdiğini beyan eden bir öğretmenden özel ders almak ister misiniz?
- Çocuğunuzun geleceginin sözkonusu oldugu bir yarışa böyle bir özel öğretmen ile başlar mıydınız?


ÖZEL DERS GÜNLÜKLERİ

Özel Ders Nedir Ne Değildir?


ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı bilgilerim?