ÖĞRETMEN ARABir kaç tıklamayla aradığınız özel öğretmeni bulabilirsiniz.


ÖZEL DERS İSTEKÖzel ders almak istediğinizi birkaç dakika içinde duyurabilirsiniz.


ÜYE OLÖzel ders isteyenlerle iletişime geçmek ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.ÖZEL DERS İSTEYENLER

Garantili Özel Ders Verilir

## Bütçenize uygun, üstelik branş öğretmenlerinden özel ders alma fırsatı ##

İster matematik ister fizik, ister ingilizce özel ders ya da türkçe dersi. Tüm bu dersler en çok talep edilenleri. Aynı zamanda sayıca en çok özel öğretmen tarafından verilen, sınavlarda olmazsa olmaz derslerin başında geliyor. Bu kadar çok öğretmen arzı varsa doğru öğretmeni seçerken elbette zorluk çekersiniz.

Peki bu kadar çok özel ders veren öğretmen arasında doğru öğretmeni nasıl buluruz? Bulsak bile hedflerimize uygun öğretmen olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Bu cevabı kolay olmayan bir sorudur. Fakat cevapsız da değildir.

 

Eminiz ki çoğumuz ilk önce eş-dost tavsiyesi ile yani referans ile, eğer yoksa internetten ve gazete ilanlarından medet umarız. En mantıklısı da budur zaten. Tanıdık vasıtasıyla tanıştığınız öğretmen zaten özelders başarısını size tasiye eden kişi üzerinde göstermiş, test etmiş olacak ki siz de buna istinaden kendisinden destek almak isteyeceksiniz. Fakat kimi zaman da referans ile tanıştığınız öğretmen size ya da çocuğunuza yetemediği hatta sizi daha kötü sonuçlar elde etmenize sebep olduğu durumlarda bırakabilmekte. Bu durumda son bir hamle ile öğretmen ilanlarına saldırıyoruz.

 

Sayıları belki on binleri, hatta yüz binleri bulan özel öğretmen ilanları içinde acaba hangisinin sizi pek çok yonden tatmin edeceğine nasıl karar veriyorsunuz? Sadece "Saati 70 YTL ye Garantili Özel Ders Verilir..." şeklinde bir ilanın cazibesine mi kapılırsınız yoksa ücret kriterinizi mi önemsersiniz. Hiç de kolay verilecek bir karar değildir bizce. Zira işin içine hem riske atamayacağınız eğitiminiz de geri döndüremeyeceğiniz zamanınız ve paranız söz konusudur.

 

Size bu konuda iki tavisyemiz olacak:

 

Ortalama aynı fiyata özel ders veren iki özel öğretmen varsa kendi branşında deneyimi olan öğretmene biraz daha şans tanımak gerekir. Güzide bazı üniversitelerden mezun (Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ..) öğretmenler çoğunlukla bir çok ders hakim olabildiği için ve mezun oldukları branş dışında da özelders vermeye yetkin olabildiklerinden, kendi branşları dışında çoğunlukla oldukça başarılı sonuçlar elde ettiklerini de göz ardı etmemeniz gerekir.

 

Deneyimleri yaklaşık aynı olan iki özel öğretmen söz konusu ise fiyatı az olandan daha fazla sayıda seans alabileceğinizi unutmayın. Her ikisi de kendi branşında 8 yıl tecrübeli iki özel ders öğretmeni söz konusu ise; biri saati 60 YTL ye özel ders verirken diğeri 45 YTL ye ders veriyorsa daha uygun fiyatlı olandan 1 kere daha fazladan ders alma imkanınız olacaktır.

 

Lütfen sadece bu iki önerinin yeterli olmayabileceğini aklınızdan çıkarmayınız. Zira, doğru öğretmeni bulduğunuza emin olsanız bile hala on binlercesi ile iletişime geçmediğiniz ya da profillerini incelemediğiniz için asla en iyisini bulduğunuz anlamına gelmez. Tespitlerimiz bize gösterdi ki yaptığınız özel öğretmen araştırmalarının da bir sınırı var. Örneğin, çoğu zaman en çok 20-25 öğretmeni inceleyip karşılaştırma imkanınız olabiliyor. Zaten bu noktada önemli olan da özel ders alacağınız öğretmenin bu 20-25 kişi arasında hangisinin en uygun olduğuna karar vermenizdir.EDİTÖRDEN..

İlan Verirken Faydalı İpuçları

Birçok yerde özel ders ilanınızın olmasının mutlaka yararı vardır, sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz. Fakat çok önemli bir nokta kaçıyor çoğumuzun gözünden. Kendinizi bir an özel öğretmen olarak değil de, ders isteyen bir öğrenci olarak düşünün. Örneğin matematik özel ders alacaksınız ve özel öğretmen aramaya başladınız. Karşınıza çıkan yüzlerce ilanı incelerken şunu farkettiniz:
Verdiği Özel Ders : Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Ingilizce, Türkçe, Fen ve Teknoloji
Ders Alanı : ÖSS, SBS, OKS, Lise, TOEFL, ALES


Şu sorulara objektif cevap vermek önemlidir : - Bu kadar alanda özel ders verdiğini beyan eden bir öğretmenden özel ders almak ister misiniz?
- Çocuğunuzun geleceginin sözkonusu oldugu bir yarışa böyle bir özel öğretmen ile başlar mıydınız?


ÖZEL DERS GÜNLÜKLERİ

Özel Ders Nedir Ne Değildir?


ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı bilgilerim?